ЗАДЊИ ABS СЕНЗОР-L10667131 R10667132
Знање о производима
АБС сензор.
1, линеарни сензор брзине точка
2, сензор брзине венчастог точка
3, сензор брзине точка типа Хол
Да ли покварени задњи ABS сензор утиче на 4x4 погон?
Може бити
Сензор задњег точка ABS-а може отказати због хабања.
Користите мултиметар за мерење напона/отпора ABS сензора: Окрећите точак брзином од 1r/s, излазни напон предњег точка треба да буде између 790 и 1140mV, а задњег точка треба да буде већи од 650mV. Поред тога, вредност отпора ABS сензора је генерално између 1000 и 1300Ω. Ако ови опсези нису испуњени, то може указивати на проблем са ABS сензором 34.